В Україні стрімко збільшуються кількість випадків буллінга серед школярів

фото:etcetera.media

Генеральний директор Директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міносвіти Лариса Самсонова інформує про те, що в школах країни тільки в минулому році зареєстрували близько ста дев’яти тисяч звернень до психологів. Основна їх причина – буллінг. Відзначається, що звертаються не лише школярі, але й їхні батьки та вчителі. Вона підкреслює, що з усіх випадків, найчастіше психологічної допомоги потребують діти, їх чисельність становить 39% від загальної кількості звернень. Також часто зі скаргами звертаються й вчителя, їх чисельність становить 29 %, ще 5 % – це скарги від третіх осіб. Також бувають випадки, коли звертаються і батьки школярів.

Гендиректор підкреслює, що статистика звернень про цькування у школах зростає, проте, вона не бачить в цьому нічого поганого. Вона впевнена, що якщо кількість звернень зростає, то це свідчить про те, що люди знають, що вони зіткнулися з буллінгом. А от, що робити далі з цими зверненнями – це вже завдання Міносвіти.

Одночасно з цим, психолог Катерина Данилевська впевнена, що питання цькування серед школярів повинні бути врегульовані тільки за допомогою роботи з вчителями, школярами та їхніми сім’ями. Психолог наголошує, що психологічні служби мають допомагати і вчителям. А що ж стосується дітей, то тут багато чого залежить від їх батьків. Саме вони повинні виховувати в дітях такі якості, як повага, при цьому вони повинні навчитися поважати не тільки себе, але і інших.

Громадська організація STUDENA повідомляє, що за період поточного року майже 64% від усіх опитаних вчителів підтвердили наявність цькування в класах, при цьому, більше 50% таких випадків зафіксовано саме в середній школі.

Підкреслимо, що до цього члени парламенту, які пропонували вводити штрафи за виявлення фактів приховування цькування в школі, звернули увагу на те, що від введення такого закону Бюджет не постраждає.

Необхідно зазначити, що питання буллінга в українських школах стало активно підніматися після того, як учні однієї з одеських шкіл виклали в Мережу відео, на якому жорстоко б’ють їх ровесницю.

 

 

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*