Криза на ринку праці в Україні: названі основні причини

фото:into-sana.ua

  Представник Державної служби зайнятості України Валерій Ярошенко розповів про кризову ситуацію на ринку праці. У той час, як країна потребує токарів, слюсарів та зварювальників, українські заклади вищої освіти масово випускають юристів та економістів. Через дисбаланс на ринку праці рівень безробіття в Україні тримається на високому рівні.

Ярошенко зазначив, що в 2018 році кількість безробітних наблизилася до позначки в 304 тис. Найбільш критична ситуація зафіксована в Дніпропетровській, Харківській та Запорізькій областях. Рекордсменом за кількістю безробітних є держсектор (49 тис. чоловік) і це не дивлячись на те, що середній заробіток держслужбовця один з найвищих в країні.

Ярошенко підкреслив, що більшість безробітних мають вищу освіту. Такі спеціальності як економіка і юриспруденція випускають найбільшу кількість фахівців, але через велику конкуренцію випускники не можуть влаштуватися на роботу.

На даний момент Україна відчуває дефіцит людей з професійною освітою. Незважаючи на те, що умови роботи на виробництві сьогодні максимально комфортні, молодь, як і раніше віддає перевагу вищій освіті. На думку експертів, це результат існуючих у суспільстві стереотипів.

 

 

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*