Українців депортують з ЄС за нелегальну трудову міграцію

фото:tv5.zp.ua

  Після того, як в Україні запровадили безвізовий режим з Європейським союзом, українські громадяни отримали не лише можливість безперешкодно виїжджати в європейські країни, але і можливість працевлаштування. Однак, незаконне працевлаштування в ЄС тягне за собою цілу низку наслідків.
На сьогодні Україна поки не має статистики щодо трудової міграції. За попередніми підрахунками, чисельність таких громадян сягає п’яти мільйонів. Однак, є безліч випадків, коли громадянин вважається на тривалому лікарняному або у відпустці, а сам в той час працює за кордоном.

У той же час, деякі країни, серед яких Польща і Чехія, зацікавлені в трудовій міграції українців, оскільки саме вони виконують ту роботу, яку жителі цих країн робити не стануть. Таким чином, ці країни збільшують квоти на працевлаштування українців і заявляють про готовність надати їм робоче місце. Однак, не всі роботодавці, а також самі українці виконують норми закону. Багато українських жителів йдуть на нелегальну трудову міграцію, цілком усвідомлюючи наслідки.

Згідно з чинним законом, в Євросоюзі заборонено працювати тим громадянам, які приїхали в рамках безвізового режиму. При цьому, тільки польське законодавство дозволяє працевлаштування громадян з безвізом.

Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобійник розповів, що якщо ж громадяни йдуть на нелегальне працевлаштування, то їх цілком можуть депортувати з країни, а також заборонити подальший виїзд в ЄС. Крім цього, для порушника також може бути передбачений штраф.

Він також підкреслює, що зараз європейські країни посилюють контроль за трудовою міграцією. У зв’язку з цим, кількість висланих українців може зрости. Воскобійник зазначив, що поки в країні немає статистики про нелегальну трудову міграцію, оскільки країни ЄС не повідомляють про кількість депортованих громадян.

 

 

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*