Страхові компанії України можуть закритися через нові вимоги: думка експерта

фото:agroday.com.ua

  Член Нацкомісії з регулювання ринку фінансових послуг Олександр Залєтов, аналізуючи нові вимоги, які висуваються до страхових компаній, впевнений, що майже сто вісімдесят страхових компаній з двохсот вісімдесяти трьох, які мають ліцензію, піддаються ризику.

Одне з розпоряджень Нацкомфінпослуг вводить низку нових вимог до страхових компаній. Найскладніше з них полягає у створенні «подушок безпеки» на суму від тридцяти до сорока п’яти мільйонів гривень упродовж двох років. Не багато страховиків зараз можуть знайти такі гроші, навіть враховуючи той факт, що виконати вимоги вони повинні протягом двох років.

Нововведення створять страховикам безліч проблем, проте в Нацкомфінпослуг не погоджуються на компроміс. Залєтов стверджує, що такі заходи необхідні, щоб убезпечити клієнтів. Коли вони бачать у страховій компанії великі цифри, вони сподіваються на надійність і стабільність цієї компанії, проте вони і не підозрюють, що в дані, які вони бачать, входять і «сміттєві» активи.

Залєтов підкреслив, що в період першого кварталу поточного року було встановлено, що сума активів 283 страхових компаній склала 54 мільярди гривень. Однак сума діючих активів склала всього 34 мільярди. Таким чином, 20 мільярдів – це сміттєві активи, тобто ті, які неможливо протягом короткого часу перевести в реальні гроші і виплатити клієнтам. При цьому він усвідомлює, що заміщення «сміттєвих» активів на реальні дорого обійдеться страховикам.

Не зважаючи на тимчасові складнощі, фінансисти підкреслюють, що страхова реформа є частиною вимог ЄС.

 

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*