Більше півмільйона іноземців сплачують внески до фонду соцстрахувань Польщі

фото: k-z.com.ua

Вперше за історію існування польського фонду соцстрахування, до нього сплачують внески більше ніж півмільйона іноземних громадян. Значну кількість з них складають саме українські громадяни. З 541 тисячі платників, українці складають 403 тисячі. Саме з цього фонду у Польщі виплачують пенсії та іншу фінансову допомогу.

Відомо, що у минулому році чисельність українців, які робили внески до фонду, досягала 270 тисяч. Одночасно з цим, окрім українських громадян значні суми до фонду вносять білоруси, кількість яких складає 29,5 тисяч, в’єтнамці, кількість яких перевищує 8 тисяч, молдовани, китайці та індійці.

На думку експертів, такий ріст платників свідчить про те, що громадяни таким чином намагаються узаконити своє перебування у Польщі, тим самим забезпечують собі тривале перебування в державі. Водночас, вони вносять великий внесок у польський бюджет.

Проте інші експерти вважають, що, якщо зараз українські громадяни поповнюють польський пенсійний фонд, то вже через кілька років вони ж можуть отримати свої внески назад. Мова йде про нарахування пенсій у майбутньому. Експерти попереджують, що тут обидві держави мають зафіксувати періоди страхувань.

Одночасно з цим, українські громадяни можуть переїхати з Польщі до Німеччини. Результати проведеного опитування свідчать про те, що майже половина усіх трудових українських мігрантів охоче переїхали б до Німеччини, якщо б німецьке уряд вніс ряд змін в міграційну політику.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*